Svenska Bowlingförbundet

Utvecklat av     Meriq

Totala kvalresultat för Herrar klass B

<< Tillbaka till resultatsidan              Skriv ut
    
Export till Excel, välj avgränsare:    

  Namn   Klubb   Resultat
1. Robin Persson   Palmstadens HBK   740
2. Mikael Ljungberg   BK Skoj   696
3. Robin Edefell   Lunds HIF   690
4. Andreas Åstrand   Göinge HIF   688
5. Mikael Jonsson   Upplands-Väsby/Sigtuna Handikapp BK   688
6. Emil Ura   BK Tranan   679
7. Tommy Lundbom   Motala BF   666
8. Joakim Jönsson   Göinge HIF   664
9. Andreas Johansson   Göinge HIF   663
10. Andreas Brönnmark   Palmstadens HBK   659
11. Christian Edström   Motala BF   654
12. Oscar Karell   Norrtälje BwK   652
13. Johan Danielsson   BK Bowlinggänget   650
14. Fredrik Geijer   BK Merrimac   650
15. Roger Ståhl   Idrottsgymnasiet Bollnäs IF   642
16. Mikael Lindström   RBU Västerås   633
17. Jonathan Engström   Föreningen Köpings Bowlingallians (H)   630
18. Tobias Larsson   HIF FK Lindesberg   625
19. Tomi Rautio   Klotrullarnas BK   621
20. Jimmy Månsson   HBK Åsen   621
21. Anders Svanström   BK Tranan   617
22. Lars Bäckström   Christinehamns BK   616
23. Mattias Andersson   BK Tranan   612
24. Torsten Danielsson   BK Piggelin   605
25. Johan Holm   Norrtälje BwK   603
26. Stefan Nowakowski   Norsborgs AIK   592
27. Dennis Carlsson   BK Bowlinggänget   591
28. Oscar Jansson   Motala BF   591
29. Petri Tanner   Norsborgs AIK   590
30. Petter Wrigstad   BK Lindarna   590
31. Andreas Svensson   BK Bowlinggänget   587
32. John Strindmark   BK Lindarna   586
33. Lennart Bäck   Upplands-Väsby/Sigtuna Handikapp BK   585
34. Fredrik Gustavsson   BK Vallonen   582
35. Jimmy Susi   BK Tranan   572
36. Martin Larsson   BK Tranan   571
37. Pierre Ivarsson   Motala BF   569
38. Alexander Berglund   BK Tranan   564
39. Johan Tancred   Motala BF   564
40. Andreas Edlander   BK Tranan   557
41. Benny Nielsen   Lunds HIF   556
42. Lars-Inge Hedlund   Göinge HIF   555
43. Mathias Lööw   Upplands-Väsby/Sigtuna Handikapp BK   555
44. Mattias Nilsson   Palmstadens HBK   547
45. Jan Orest   BK Bowlinggänget   546
46. Mikael Thurfors   BK Lindarna   543
47. Per Hedman   KFUM Kometerna   536
48. Robert Ivnäs   KFUM Kometerna   522
49. Robin Adamsson   Idrottsgymnasiet Bollnäs IF   521
50. Jerry Hjortsberg   Palmstadens HBK   505
51. Håkan Johansson   BK Skoj   498
52. Anders Rosberg   HBK Åsen   487
53. Johan Eriksson   Göinge HIF   479
54. Jonas Johansson   Motala BF   473