Svenska Bowlingförbundet

Utvecklat av     Meriq

Lördagen den 1 November 16.00 (Extrastart)

<< Tillbaka till resultatsidan              Skriv ut     

 
 
DAMER KLASS A
  Namn   Klubb   1
2
3
4
  Totalt
1. Jenny Nordberg   KFUM Kometerna   120 155 144 182   601
 
 
DAMER KLASS B
  Namn   Klubb   1
2
3
4
  Totalt
1. Maria Carlehed   Upplands-Väsby/Sigtuna Handikapp BK   160 174 162 150   646
2. Louise Andersson   Norsborgs AIK   105 161 156 128   550
 
 
DAMER KLASS C
  Namn   Klubb   1
2
3
4
  Totalt
1. Ida Flodin   KFUM Kometerna   101 135 113 126   475
2. Lotta Elebrand   Upplands-Väsby/Sigtuna Handikapp BK   106 118 111 129   464
3. Anna-Karin Bäck   Upplands-Väsby/Sigtuna Handikapp BK   119 107 118 106   450
 
 
DAMER KLASS D
  Namn   Klubb   1
2
3
4
  Totalt
1. Ida Jareman   Upplands-Väsby/Sigtuna Handikapp BK   145 174 134 145   598
2. Lena Sommargren   Norsborgs AIK   116 108 85 92   401
3. Katarina Prodanovic   Norsborgs AIK   108 73 118 80   379
4. Lovisa Lindahl   Norsborgs AIK   95 84 117 79   375
5. Christina Sundström   Upplands-Väsby/Sigtuna Handikapp BK   102 103 86 79   370
 
 
HERRAR KLASS A
  Namn   Klubb   1
2
3
4
  Totalt
1. Alexander Engström   Volvo FK   169 227 254 191   841
2. Alexander Johansson   Upplands-Väsby/Sigtuna Handikapp BK   215 210 206 192   823
3. Peter Svensson   Upplands-Väsby/Sigtuna Handikapp BK   177 156 141 160   634
4. Conny Nilsson   Norsborgs AIK   176 155 158 127   616
5. Benny Jonsson   KFUM Kometerna   152 118 138 166   574
 
 
HERRAR KLASS B
  Namn   Klubb   1
2
3
4
  Totalt
1. Mikael Jonsson   Upplands-Väsby/Sigtuna Handikapp BK   191 134 190 173   688
2. Jonathan Engström   Föreningen Köpings Bowlingallians (H)   145 175 125 185   630
3. Stefan Nowakowski   Norsborgs AIK   146 145 132 169   592
4. Petri Tanner   Norsborgs AIK   137 148 130 175   590
5. Lennart Bäck   Upplands-Väsby/Sigtuna Handikapp BK   173 172 105 135   585
6. Mathias Lööw   Upplands-Väsby/Sigtuna Handikapp BK   131 139 151 134   555
7. Per Hedman   KFUM Kometerna   138 118 129 151   536
 
 
HERRAR KLASS C
  Namn   Klubb   1
2
3
4
  Totalt
1. Andreas Leuving   Upplands-Väsby/Sigtuna Handikapp BK   125 185 159 163   632
2. Erik Nilsson   Upplands-Väsby/Sigtuna Handikapp BK   148 173 127 180   628
3. Jimmy Valdemarsson   KFUM Kometerna   132 124 156 116   528
4. Stefan Westerdahl   Norsborgs AIK   80 146 107 159   492
5. Toni Sandelin   Upplands-Väsby/Sigtuna Handikapp BK   125 141 93 127   486
6. Jan-Erik Lundwall   Norsborgs AIK   107 143 82 144   476
7. Kasper Lindqvist Söderström   Norsborgs AIK   94 130 110 121   455
 
 
HERRAR KLASS D
  Namn   Klubb   1
2
3
4
  Totalt
1. Mattias Sandell   Upplands-Väsby/Sigtuna Handikapp BK   123 124 122 146   515
2. Benny Andersson   Upplands-Väsby/Sigtuna Handikapp BK   96 85 87 83   351